STOWARZYSZENIE PAMIĘCI ARMII KRAJOWEJ
ODDZIAŁ GLIWICE
 • O Nas
 • Statut
 • Linki
 • Forum
 • Strona Tytułowa
 • 

  03,05.06.2017. Spotkania w Namysłowie i Zabrzu.

  Tradycyjnie już zostaliśmy zaproszeni do wzięcia udziału w dorocznym zebraniu sprawozdawczo-wyborczym zaprzyjaźnionego z nami namysłowskiego oddziału SPAK.
  Tradycyjnie też zebranie odbyło się w leśnictwie Młyńskie Stawy, gdzie urokliwa polana, zabudowania gospodarcze i wody są pięknym tłem do rozważań nad stanem i przyszłością Rzeczpospolitej i miejscem naszej działalności w niej.

  Równie tradycyjnie,
  dopisała pogoda,
  wieczór był ciepły,
  więc komary gryzły a żaby kumkały do późnej nocy. Nie zdążyliśmy na pełną część oficjalną w stodole, za to część towarzyska na otwartym powietrzu wypadła bardzo dobrze.
  Ciekawym aspektem spotkania była obecność przedstawicieli różnych frakcji wewnątrz Stowarzyszenia co demonstrowane było w skali i na sposób wyjątkowo indywidualny.
  Nawet logo SPAK Namysłów znajdowało swoją pozycję w różnych miejscach.
  Każde jednak godne.
  A u nas w Gliwicach 10 rocznicę swojego istnienia celebrował 4 Wojskowy Oddział Gospodarczy, czyli administracja i dowództwo Gliwickiego Garnizonu. Po zmianach
  i po-PRL-owskich przekształceniach sprawność
  i gospodarność jest naczelnym celem nowej organizacji garnizonu będącego zapleczem stacjonujących tutaj jednostek wojskowych.
  Wśród nich ważną rolę spełnia bytomska Orkiestra Wojsk Powietrznych dodająca animuszu żołnierzom i podnosząca ducha na paradach
  i uroczystościach. Otrzymaliśmy zaproszenie na obchody.
  Z miłym zaskoczeniem odkryliśmy, że muzycy orkiestry i jej dyrygent mają w swoim repertuarze ciekawe aranżacje nie tylko marszów
  i hymnów ale i utworów z pogranicza jazzu i swinga.
  Podczas galowego występu w Teatrze Nowym w Zabrzu orkiestra i zaproszeni przez nią wokaliści zaprezentowali się znakomicie zarówno w części formalnej jak i na bis.

  W trakcie uroczystości nagrodzono też wyróżniających się pracowników 4 WOG-u. Znamy ich z roboczych spotkań i parad. A dzisiaj życzymy pomyślności
  i powodzenia na następne 10 lat !