STOWARZYSZENIE PAMIĘCI ARMII KRAJOWEJ
ODDZIAŁ GLIWICE
 • O Nas
 • Statut
 • Linki
 • Forum
 • Strona Tytułowa
 • 

  23.05.2015. Walne zebranie Oddziału Namysłów.

  To był historyczny i brzemienny w skutkach week-end.

  Na zaproszenie Zarządu Oddziału SPAK Namysłów w dniach 23 i 24 maja przebywaliśmy wśród przyjaciół, na terenie województwa opolskiego, podsumowujących pierwszy rok swojej działalności.

  W czasie spotkania wysłuchaliśmy ciekawego wykładu dr-a Andrzeja Kurka z Uniwersytetu Opolskiego na trudny temat egzekucji, wykonywanych przez Niemców pod rządami hitlerowców, i porównania ich do działań Rosjan w trakcie rządów komunistów, niechlubnie przejętych przez władców PRL-u, mordujących po wojnie bohaterów polskiego podziemia.

  Program wypełniony był punktami wyczerpującymi kwestie ustawowych rytuałów, ale obfitował również w atrakcje. Wręczono honorowe członkostwa zasłużonym współpracownikom Stowarzyszenia. Otoczenie było wyjątkowo urokliwe; gospodarze zadbali o atmosferę i zaplecze techniczne. Dopisała również pogoda. Wiosenna flora zaprezentowała nam gamę odcieni zieleni i bogactwo leśnego drzewostanu a ptaki nad pobliskim jeziorem wykrzykiwały swoje trele.

  Złożyliśmy hołd żołnierzom partyzanckiego podziemia pod dębem pamięci, niosącym symbole polskiej historii, kultury i tradycji. Odmówiliśmy modlitwę poprowadzoną przez
  księdza Jana, weterana duchowego wsparcia żołnierzy i działaczy konspiracyjnych. Zapaliliśmy znicze, które w godzinach nocnych łyskały na nas wśród drzew.

  W niedzielę podążyliśmy do urn, gdzie w poniedziałek czekała nas
  niespodzianka wyników. Mamy nowego prezydenta !
  Nadzieję na nowe otwarcie w dziele poprawy Rzeczpospolitej.