STOWARZYSZENIE PAMIĘCI ARMII KRAJOWEJ
ODDZIAŁ GLIWICE
 • O Nas
 • Statut
 • Linki
 • Forum
 • Strona Tytułowa
 • 

  08.01.2015. Opłatek wśród kombatantów.

  Tradycyjnie już od wielu lat, we wszystkich polskich środowiskach, w okresie Świąt Bożego Narodzenia spotykamy się przy opłatku.

  Podsumowanie mijającego roku, plany na przyszłość, życzenia, uściski i uśmiechy. Atmosfera polskich świąt trwa długo po samym Dniu Narodzenia Pańskiego i jest tym za czym tęsknią wszyscy rodacy za granicą. My również, wśród kombatantów Armii Krajowej, uczestniczyliśmy w spotkaniu opłatkowym gliwickiego środowiska ŚZŻAK. W tym roku było ono wyjątkowe. Jedna z członkiń koła rozpoczęła właśnie obchody swoich setnych urodzin

  Wśród zaproszonych na spotkanie gości byli przedstawiciele WKU i Garnizonu, dyrektorzy szkół współpracujących z środowiskiem AK i Parafii p.w. św.Barbary. Było miło, ciepło i radośnie.

  Kilku z naszych dostojnych seniorów otrzymało od Zarządu Koła urodzinowe dyplomy gratulacyjne i życzenia. Rekordzistką była jednak pani Stanisława Ponińska, która w styczniu 2015 roku kończy 100 lat. Specjalne życzenia z tej okazji skierował do szacownej jubilatki prezydent miasta a koledzy wręczyli jej piękny bukiet białych róż.

  Wszyscy z wszystkimi podzielili się opłatkiem a życzeniom nie było końca.

  Z gliwickiego koła ŚZŻAK, które na początku założenia w latach dziewięćdziesiątych liczyło kilkuset członków, pozostało już wprawdzie tylko kilkudziesiąt osób, ale ci, którzy byli z nami trzymają się krzepko.
  Panie i Panowie, a teraz sto lat dla wszystkich !